Minimalistyczny projekt jadalni: Jak stworzyć prostą, ale stylową przestrzeńMinimalistyczny wystrój jadalni polega na stworzeniu przestrzeni, która spełnia swoje zadanie, a jednocześnie nie przytłacza gości detalami. Ponieważ w centrum uwagi znajduje się jedzenie, a nie wystrój, nie potrzeba wielu akcesoriów czy innych "głupich" detali. Minimalistyczny wystrój jadalni wymaga trochę dalekowzroczności, a także dużo samokontroli, aby stworzyć przestrzeń, która ma neutralną paletę kolorów, duże ściany w neutralnych kolorach i stonowane akcesoria.

Najpierw zdecyduj się na meble

Teraz, gdy masz już przybite elementy wystroju, które chcesz mieć w swojej jadalni, nadszedł czas, aby wybrać odpowiednie meble. Pamiętaj, że meble w Twojej jadalni powinny ze sobą dobrze współgrać. Nie możesz mieć kwadratowego stołu w jadalni z okrągłą ławką w jadalni. W ten sposób uzyskasz nieładny wygląd. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich mebli do jadalni, możesz zacząć od rozważenia następujących aspektów.

Pierwszym aspektem, o którym powinieneś pamiętać, jest styl Twojego pokoju. Możesz również wybrać meble, które pasują do innych elementów wystroju w pokoju. Możesz również wybrać meble, które uzupełniają styl architektoniczny Twojego pokoju, takie jak meble rustykalne, meble nowoczesne, a nawet meble w stylu wiejskim. Innym aspektem, o którym należy pamiętać przy wyborze odpowiednich mebli do jadalni, jest ich wielkość. Możesz również wybrać meble, które nie są zbyt duże ani zbyt małe. Jadalnia powinna sprawiać wrażenie przytulnej i gościnnej ze stołem, który nie jest ani za duży, ani za mały.

Stół w jadalni powinien być na tyle duży, aby wszyscy goście mogli wygodnie przy nim zasiąść, bez uczucia ścisku. Stół w jadalni powinien być również na tyle duży, aby pomieścić wszystkie talerze bez konieczności układania ich jeden na drugim. Stół w jadalni powinien mieć odpowiedni rozmiar, aby pomieścić wszystkie krzesła bez uczucia ścisku.

Zamontuj dywan lub inny element dekoracyjny

Jednym z najprostszych sposobów na przekształcenie pokoju jest położenie dywanu. Dywaniki mogą natychmiast zmienić charakter przestrzeni, a także dodać jej tekstury. Za pomocą dywanu można odmienić każde pomieszczenie, w tym jadalnię. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów dywanów, w tym odważne wzory, neutralne wzory, a nawet wzory geometryczne. Innym sposobem na przekształcenie pokoju jest zainstalowanie lampy stołowej lub żyrandola. Żyrandol może natychmiast rozjaśnić każdą przestrzeń i nadać jej świeży i nowoczesny charakter.

Możesz też wybrać bardziej subtelną opcję, na przykład lampę podłogową. Oba te elementy mogą naprawdę odmienić przestrzeń i dodać wiele blasku do Twojej jadalni. Dobrym sposobem na przekształcenie jadalni jest zainstalowanie żyrandola lub lampy stołowej. Oba te elementy mogą natychmiast odmienić Twoją jadalnię i nadać jej bardziej nowoczesny i dopracowany charakter.

 

O mnie